Táto webová stránka používa na účely poskytovania služieb súbory cookie. Používaním stránky vyjadrujete svoj súhlas s používaním súborov cookie.

Ľudia ma poznajú, nejdem sa do funkcie učiť, ale zlepšovať život v kraji (Pezinok)


Kandiduje na post župana Bratislavského kraja. Má skúsenosti ako bývalý starosta, primátor a poslanec kraja. Stavia na serióznosti a slušnosti, bez ktorých si nevie predstaviť svoje pôsobenie v politike. Kandiduje ako nezávislý bez podpory politických strán. Rozprávali sme sa s Milanom Ftáčnikom.

Jeden sľubuje dopravu zadarmo, druhý park pre rodiny v Petržalke, čím chcete voličov osloviť Vy?

Nedávam prísľuby, ktoré znejú lákavo, ale viem, že sa nedajú splniť. Ja verím v slušnú a serióznu politiku pre ľudí. Preto som sa stretol s každým starostom a primátorom v našom kraji, preto sa stretávam s ľuďmi, aby som vedel, čo čakajú od kraja na najbližších 5 rokov. Toto všetko som premietol do svojho volebného programu, v ktorom navrhujem kroky pre lepšie fungujúcu verejnú dopravu, vytváranie dobrých podmienok pre našich seniorov aj pre sociálne odkázaných, dostupnú a kvalitnú zdravotnú starostlivosť. V programe myslím na človeka, pretože politika je pre mňa v prvom rade služba ľuďom.

 

Máte skúsenosti z funkcie starostu Petržalky, aj primátora Bratislavy. Ako ich vo funkcii predsedu kraja chcete využiť pre zlepšenie života v Pezinku?

Ja sa nejdem do funkcie predsedu kraja učiť. Pôsobil som 8 rokov aj ako poslanec krajského zastupiteľstva, takže od začiatku chcem začať s plnením svojho volebného programu. Najvážnejším problémom Pezinka je tretia najväčšia intenzita áut v kraji, cez mesto prejde denne 27.000 vozidiel. Riešením je vybudovať obchvat, čo zníži počet vozidiel v meste. Obchvat je jeden z vážnych nesplnených sľubov Pavla Freša, lebo dodnes nie je ešte ani naprojektovaný. Môj cieľ je naprojektovať, vybaviť povolenia a začať stavať obchvat od Triblaviny smerom k Pezinku.Chcem tiež vytvoriť lepšie podmienky na využívanie vlakového spojenia do Bratislavy, lebo vlaky nestoja v zápchach. Podporím aj budovanie cyklotrasy v spolupráci s okolitými obcami s financovaním z eurofondov. Chcem spolu s mestom podporiť ochranu vinohradov, vinohradníctvo a vinárstvo ako dôležitú súčasť pezinskej oblasti. Budem aktívne spolupracovať s predstaviteľmi mesta pri ďalšom zlepšovaní života v Pezinku.  

 

Voliť v krajských voľbách chodí málo ľudí. Prečo by mali prísť a voliť práve Vás?

Možno sa to nezdá, ale vo voľbách rozhodujeme aj o sebe a o svojom živote. Mňa ľudia poznajú, vedia, že som finančne dal do poriadku zadĺženú Bratislavu, získal som eurofondy na rekonštrukciu Starého mostu, na nové električky a nové trolejbusy, že som reálne zvýšil transparentnosť Bratislavy. Kandidujem ako nezávislý kandidát, bez podpory politických strán. Na mňa sa môžete spoľahnúť, rozumiem problémom kraja a chcem využiť svoje skúsenosti na ich riešenie. Pre lepší život jeho obyvateľov.