Táto webová stránka používa na účely poskytovania služieb súbory cookie. Používaním stránky vyjadrujete svoj súhlas s používaním súborov cookie.

Ľudia ma poznajú, nejdem sa do funkcie učiť, ale zlepšovať život v kraji (Senec)


Kandiduje na post župana Bratislavského kraja. Má skúsenosti ako bývalý starosta, primátor a poslanec kraja. Stavia na serióznosti a slušnosti, bez ktorých si nevie predstaviť svoje pôsobenie v politike. Kandiduje ako nezávislý bez podpory politických strán. Rozprávali sme sa s Milanom Ftáčnikom.

Jeden sľubuje dopravu zadarmo, druhý park pre rodiny v Petržalke, čím chcete voličov osloviť Vy?

Nedávam prísľuby, ktoré znejú lákavo, ale viem, že sa nedajú splniť. Ja verím v slušnú a serióznu politiku pre ľudí. Preto som sa stretol s každým starostom a primátorom v našom kraji, preto sa stretávam s ľuďmi, aby som vedel, čo čakajú od kraja na najbližších 5 rokov. Toto všetko som premietol do svojho volebného programu, v ktorom navrhujem kroky pre lepšie fungujúcu verejnú dopravu, vytváranie dobrých podmienok pre našich seniorov aj pre sociálne odkázaných, dostupnú a kvalitnú zdravotnú starostlivosť. V programe myslím na človeka, pretože politika je pre mňa v prvom rade služba ľuďom.

 

Máte skúsenosti z funkcie starostu Petržalky, aj primátora Bratislavy. Ako ich vo funkcii predsedu kraja chcete využiť pre zlepšenie života v Senci?

Ja sa nejdem do funkcie predsedu kraja učiť. Pôsobil som 8 rokov aj ako poslanec krajského zastupiteľstva, takže od začiatku chcem začať s plnením svojho volebného programu. Pri riešení problémov dopravy musí kraj rozšíriť okružnú križovatku pri vjazde do mesta od diaľnice, lebo kapacitne nestačí. Budem presadzovať, aby štát pripravil rozšírenie Starej seneckej cesty na štyri pruhy a vybavil príslušné povolenia na výstavbu. Posilním možnosti využívať vlakovú dopravu pri ceste do Bratislavy a späť. Určite podporím aj úsilie mesta získať európske fondy na druhý autobus, ktorý rozšíri mestskú hromadnú dopravu v meste. Podporím aj plány mesta vybudovať cyklotrasu smerom na Bratislavu cez Veľký Bieľ a Bernolákovo. Zasadím sa za to, aby fungovala v Senci pohotovosť, viem, že ľudia to potrebujú. Dotiahnem aj jeden z nesplnených sľubov pána Freša, ktorým je oprava synagógy. Budem aktívne spolupracovať s predstaviteľmi mesta pri ďalšom zlepšovaní života v Senci.  

 

Voliť v krajských voľbách chodí málo ľudí. Prečo by mali prísť a voliť práve Vás?

Možno sa to nezdá, ale vo voľbách rozhodujeme aj o sebe a o svojom živote. Mňa ľudia poznajú, vedia, že som finančne dal do poriadku zadĺženú Bratislavu, získal som eurofondy na rekonštrukciu Starého mostu, na nové električky a nové trolejbusy, že som reálne zvýšil transparentnosť Bratislavy. Kandidujem ako nezávislý kandidát, bez podpory politických strán. Na mňa sa môžete spoľahnúť, rozumiem problémom kraja a chcem využiť svoje skúsenosti na ich riešenie. Pre lepší život jeho obyvateľov.