Táto webová stránka používa na účely poskytovania služieb súbory cookie. Používaním stránky vyjadrujete svoj súhlas s používaním súborov cookie.

Ľudia ma poznajú, nejdem sa do funkcie učiť, ale zlepšovať život v kraji (Malacky)


Kandiduje na post župana Bratislavského kraja. Má skúsenosti ako bývalý starosta, primátor a poslanec kraja. Stavia na serióznosti a slušnosti, bez ktorých si nevie predstaviť svoje pôsobenie v politike. Kandiduje ako nezávislý bez podpory politických strán. Rozprávali sme sa s Milanom Ftáčnikom

Jeden sľubuje dopravu zadarmo, druhý park pre rodiny v Petržalke, čím chcete voličov osloviť Vy?

Nedávam prísľuby, ktoré znejú lákavo, ale viem, že sa nedajú splniť. Ja verím v slušnú a serióznu politiku pre ľudí. Preto som sa stretol s každým starostom a primátorom v našom kraji, preto sa stretávam s ľuďmi, aby som vedel, čo čakajú od kraja na najbližších 5 rokov. Toto všetko som premietol do svojho volebného programu, v ktorom navrhujem kroky pre lepšie fungujúcu verejnú dopravu, vytváranie dobrých podmienok pre našich seniorov aj pre sociálne odkázaných, dostupnú a kvalitnú zdravotnú starostlivosť. V programe myslím na človeka, pretože politika je pre mňa v prvom rade služba ľuďom.

 

Máte skúsenosti z funkcie starostu Petržalky, aj primátora Bratislavy. Ako ich vo funkcii predsedu kraja chcete využiť pre zlepšenie života v Malackách?

Ja sa nejdem do funkcie predsedu kraja učiť. Pôsobil som 8 rokov aj ako poslanec krajského zastupiteľstva, takže od začiatku chcem začať s plnením svojho volebného programu. Som veľmi rád, že v Malackách sa spustila mestská hromadná doprava, ktorú zabezpečujú autobusy kraja, to budem určite podporovať. Budem spolu s mestom presadzovať, aby sa využila diaľnica ako obchvat Malaciek vybudovaním ďalšieho zjazdu D2 Studienka, čo bude znamenať menej prechádzajúcich áut v meste. Navštívil som ministra zdravotníctva Tomáša Druckera s požiadavkou zaradiť urgentný príjem v nemocnici v Malackách do novej siete urgentných príjmov, aby obyvatelia okresu nemuseli cestovať do Bratislavy. Minister prisľúbil, že sa touto požiadavkou bude vážne zaoberať. Ak budem zvolený, urobím poriadok s poplatkami v nemocnici a budem vyžadovať, aby sa v nej zvýšila úroveň zdravotnej starostlivosti. Budem aktívne spolupracovať s predstaviteľmi mesta pri ďalšom zlepšovaní života v Malackách.  

 

Voliť v krajských voľbách chodí málo ľudí. Prečo by mali prísť a voliť práve Vás?

Možno sa to nezdá, ale vo voľbách rozhodujeme aj o sebe a o svojom živote. Mňa ľudia poznajú, vedia, že som finančne dal do poriadku zadĺženú Bratislavu, získal som eurofondy na rekonštrukciu Starého mostu, na nové električky a nové trolejbusy, že som reálne zvýšil transparentnosť Bratislavy. Kandidujem ako nezávislý kandidát, bez podpory politických strán. Na mňa sa môžete spoľahnúť, rozumiem problémom kraja a chcem využiť svoje skúsenosti ich riešenie. Pre lepší život jeho obyvateľov.