Táto webová stránka používa na účely poskytovania služieb súbory cookie. Používaním stránky vyjadrujete svoj súhlas s používaním súborov cookie.

Čo robím

Ako zlepšiť dopravu v kraji: diaľnice, električky, vlaky či lanovka?

Čo robím | 21. 9. 2017

Ak Pavol Frešo sľubuje dopravu zadarmo, ja hovorím, že doprava zadarmo neznamená lepšiu dopravu. Ja plánujem urobiť v kraji lepšiu integrovanú dopravu pre ľudí.

Výzva ministrovi zdravotníctva ohľadom Nemocnice Malacky

Čo robím | 7. 9. 2017

Ako kandidát na predsedu Bratislavského samosprávneho kraja (BSK) som v rámci pripomienkového konania k novele zákona o zdravotnej starostlivosti poslal ministrovi zdravotníctva SR Tomášovi Druckerovi pripomienku, v ktorej ho žiadam, aby do pevnej siete nemocníc s urgentným príjmom typu 1 zaradil aj Nemocnicu v Malackách.   Svoju pripomienku odôvodňujem nasledovne:…

Ftáčnik sebaisto: Nejdem sa do funkcie predsedu župy učiť. Viem, ako sa dosahujú výsledky. A Frešo? Kde sa pozriete, vidíte samé mínus

Médiá | 6. 9. 2017

ROZHOVOR Stavia na predchádzajúce skúsenosti a verí, že sa mu podarí presadzovať svoje predstavy aj ako nový bratislavský župan. Milan Ftáčnik je skúsenou a známou politickou postavou, pričom v novembrových župných voľbách verí, že sa mu podarí zvíťaziť a vystriedať vo funkcii doterajšieho predsedu Bratislavského samosprávneho kraja (BSK) Pavla Freša.  Prečo ste sa rozhodli uchádzať…

Osem rokov nesplnených sľubov Pavla Freša. A čo ďalej?

Čo robím | 31. 8. 2017

Bratislavská župa nutne potrebuje zmenu na poste predsedu. Súčasný župan Pavol Frešo nielen že už dávno vyčerpal svoj potenciál, ale za osem rokov v úrade toho viac nasľuboval, ako spravil.

Cestovný ruch hrá dôležitú úlohu v rozvoji ekonomiky kraja

Čo robím | 30. 8. 2017

Bratislava a Bratislavský kraj majú množstvo krásnych miest, ktoré môžu slúžiť na rozvoj rekreácie a cestovného ruchu. Ten hrá dôležitú úlohu aj v rozvoji ekonomiky Bratislavy a kraja, už minulý rok počet turistov prekročil jeden milión, čo je skoro štvrtina turistov celého Slovenska.

Veľká Bratislava – lepšie prepojenie Bratislavy a jej zázemia

Čo robím | 8. 8. 2017

Bratislavský kraj je osobitý oproti ostatným krajom v tom, že Bratislava ako hlavné mesto v ňom má silné postavenie, keďže jeho obyvatelia tvoria až 70 % obyvateľov kraja. Bratislava nemá byť krajom v hraniciach mesta. Pri tomto názore vychádzam z toho, že okresy Malacky, Pezinok a Senec sú silne naviazané na Bratislavu - a Bratislava na nich.

Kraj musí hľadať cesty na podporu ekonomického rozvoja

Čo robím | 25. 7. 2017

Podľa štatistiky je Bratislavský kraj piatym najbohatším regiónom v Európe z hľadiska hrubého domáceho produktu (HDP) na obyvateľa, lebo dosahuje až 170 % priemeru Európskej únie. To, že sme podľa štatistiky bohatší región ako Viedeň, to ľudia ani samosprávy necítia. Mám štyri návrhy na riešenie.

Povedali o Milanovi Ftáčnikovi

Čo robím | 17. 7. 2017

„Milana Ftáčnika poznám ako skvelého chlapíka, ktorý má okrem iného rád aj umenie a kultúru. Je vzácne v tejto dobe stretávať človeka, ktorý vníma a podporuje tieto hodnoty. Stretávame sa na koncertoch, v divadlách a ja som vždy rada, že tak stretávam aj svojho úspešného konškoláka, keďže sme chodili na rovnaké gymnázium.“ Iveta Malachovská

Nie všetci kandidáti sa správajú transparentne

Moje aktivity | 11. 7. 2017

Volebná kampaň k voľbách do VÚC ešte len začala pred pár dňami a už dnes môžeme povedať, že nie všetci kandidáti sa správajú transparentne, čo vzbudzuje pochybnosti a nastoľuje otázky ohľadom financovania ich predvolebnej kampane. Transparentnosť je pre niekoho len fráza, pre mňa je transparentnosť hodnota.

Vyberte si svojich 7 divov Bratislavského kraja!

Moje aktivity | 10. 7. 2017

Každý z nás pozná 7 divov sveta a svojich 7 unikátov má aj Slovensko. Ale poznáte niečo špecifické v Bratislavskom kraji? Máte tu obľúbené miesta, kam sa radi vraciate alebo sú tu vzácnosti, ktoré by mal podľa vás poznať každý? Spolu s týždenníkom EUROTELEVÍZIA sme spoločne vyhlásili súťaž o 7 divov Bratislavského kraja.