Táto webová stránka používa na účely poskytovania služieb súbory cookie. Používaním stránky vyjadrujete svoj súhlas s používaním súborov cookie.

Cestovný ruch hrá dôležitú úlohu v rozvoji ekonomiky kraja


Bratislava a Bratislavský kraj majú množstvo krásnych miest, ktoré môžu slúžiť na rozvoj rekreácie a cestovného ruchu. Ja sám som viaceré objavil pri svojich cestách po kraji a bude dôležité, aby sa o nich dozvedeli aj ďalší obyvatelia kraja. Cestovný ruch hrá dôležitú úlohu aj v rozvoji ekonomiky Bratislavy a kraja, už minulý rok počet turistov prekročil jeden milión, čo je skoro štvrtina turistov celého Slovenska.

Sieť kúpalísk v kraji

Bratislavský samosprávny kraj prostredníctvom krajskej organizácie cestovného ruchu zlepšuje podmienky pre rozvoj rekreácie a cestovného ruchu. Mojim cieľom je založiť v kraji sieť kúpalísk – buď prírodných, alebo eko-kúpalísk s napojením na prírodný tok a so samočistením. Chcem tiež podporovať výstavbu a zakladanie kúpeľov – relaxačných zariadení na miestach s nevyužitými termálnymi prameňmi. Ak bude záujem zo strany súkromného sektoru, chcem v kraji podporiť založenie regionálneho zábavného parku.

Treba využiť 9 hektárový pozemok v Petržalke

Bratislavský kraj má nevyužitý 9 hektárový pozemok v Petržalke, ktorého funkčné využitie je šport a voľný čas. Ešte v roku 2010 som navrhoval uznesenie, aby sa do roka rozhodlo, čo tam bude namiesto nerealizovanej hokejovej haly. Zastupiteľstvo kraja ho neprijalo a trvalo dlhých 6 rokov, kým rozhodli v závere minulého roku, že tam má byť park s rodinným využitím. Jeden poslanec zastupiteľstva BSK si to nevšimol a teraz nám sľubuje postaviť tam Park kultúry a športu. Prečo to nenavrhol v zastupiteľstve, to dodnes nevysvetlil. Rozhodne ten priestor treba využiť a zrealizovať projekt, ktorý zvýši možnosti rekreácie, športu a trávenia voľného času.  

Rozvíjať vinohradnícke a vinárske tradície a budovať cyklotrasy

Je ešte veľa vecí, ktoré treba v cestovnom ruchu zlepšiť. Bratislava stále zaostáva za Prahou a Viedňou v rozvoji kongresového turizmu, to treba zmeniť. Jedinečné pre náš kraj sú vinohradnícke a vinárske tradície, ktoré treba rozvíjať pre domácich aj zahraničných návštevníkov. Rovnako budovať medzinárodné a nadväzné cyklotrasy, ktoré budú slúžiť na poznávanie nášho regiónu, tam ešte máme veľa práce.

Práce sa nebojím. Ak získam vašu dôveru, pustím sa do nej rovnako energicky v oblasti dopravy, sociálnych vecí či zdravotníctva, ako aj v oblasti zlepšovania podmienok pre rekreáciu a cestovný ruch.