Táto webová stránka používa na účely poskytovania služieb súbory cookie. Používaním stránky vyjadrujete svoj súhlas s používaním súborov cookie.

Moje aktivity

Povedali o Milanovi Ftáčnikovi

Čo robím | 17. 7. 2017

„Milana Ftáčnika poznám ako skvelého chlapíka, ktorý má okrem iného rád aj umenie a kultúru. Je vzácne v tejto dobe stretávať človeka, ktorý vníma a podporuje tieto hodnoty. Stretávame sa na koncertoch, v divadlách a ja som vždy rada, že tak stretávam aj svojho úspešného konškoláka, keďže sme chodili na rovnaké gymnázium.“ Iveta Malachovská

Nie všetci kandidáti sa správajú transparentne

Moje aktivity | 11. 7. 2017

Volebná kampaň k voľbách do VÚC ešte len začala pred pár dňami a už dnes môžeme povedať, že nie všetci kandidáti sa správajú transparentne, čo vzbudzuje pochybnosti a nastoľuje otázky ohľadom financovania ich predvolebnej kampane. Transparentnosť je pre niekoho len fráza, pre mňa je transparentnosť hodnota.

Vyberte si svojich 7 divov Bratislavského kraja!

Moje aktivity | 10. 7. 2017

Každý z nás pozná 7 divov sveta a svojich 7 unikátov má aj Slovensko. Ale poznáte niečo špecifické v Bratislavskom kraji? Máte tu obľúbené miesta, kam sa radi vraciate alebo sú tu vzácnosti, ktoré by mal podľa vás poznať každý? Spolu s týždenníkom EUROTELEVÍZIA sme spoločne vyhlásili súťaž o 7 divov Bratislavského kraja.

Žiadna výstavba bez občianskej vybavenosti

Čo robím | 7. 7. 2017

V Čiernej Vode developeri postavili stovky domov, ale nepostavili žiadnu vybavenosť. Pre mňa je to odstrašujúci príklad, ako sa to robiť nemá. Keď dostanem vašu dôveru, urobím kroky, aby sa už zlý príklad Čiernej Vody nikdy neopakoval. Teda, aby nebola možná výstavba bez vybavenosti.

Kraj musí zabezpečiť kvalitné a dostupné zdravotnícke služby

Moje aktivity | 19. 6. 2017

Zdravie máme iba jedno a v mnohom záleží na nás, ako sa oň dokážeme starať. Keď potrebujeme pomoc lekára, očakávame, že v kraji bude fungovať dostupný, moderný a dobre fungujúci systém zdravotnej starostlivosti. Podľa zákona je to kraj, ktorý tvorí podmienky na rozvoj zdravotníctva. V Bratislavskom kraji máme štátne zdravotnícke zariadenia, ktoré plnia funkciu pre…

Župa sa musí postarať o ľudí v núdzi

Moje aktivity | 6. 6. 2017

Aj keď sa o Bratislavskom kraji hovorí, že je najbohatším krajom, platí to iba v štatistike. Aj tu žijú ľudia, ktorí nemajú dosť peňazí, aby si napríklad zaobstarali vlastné bývanie, aj tu žijú ľudia, ktorí sú odkázaní na pomoc druhých, či už zo zdravotných, finančných či iných dôvodov.

Ako zlepšiť v kraji vzdelanie našich detí?

Čo robím | 29. 5. 2017

Za výchovu a vzdelávanie na stredných školách zodpovedajú samosprávne kraje. Aké dnes študenti stredných škôl dosahujú výsledky? Stále horšie umiestnenie v medzinárodných porovnaniach, stále viac študentov odchádza študovať na vysoké školy do zahraničia, množia sa sťažnosti zamestnávateľov ohľadom nedostatku kvalifikovanej pracovnej sily... Môj volebný program ponúka kvalitné…

Navrhujem riešiť problémy s dopravou v kraji zisťovaním dát od mobilných operátorov

Moje aktivity | 16. 5. 2017

Na to, aby sme vedeli riešiť problémy dopravy v našom kraji, potrebujeme poznať údaje o dopravných potrebách ľudí. Žiaľ, dopravné prieskumy sa dlhý čas na úrovni mesta ani kraja nerobili. Môj návrh je zistiť skutočné dopravné potreby ľudí a využiť na to údaje, ktoré dnes majú k dispozícii mobilní operátori. Tieto údaje by mohli poskytnúť Bratislavskému kraju v anonymizovanej podobe.

Stretnutia so starostami a primátormi: najväčší problém v kraji je doprava

Čo robím | 1. 5. 2017

Ako kandidát na župana som si dal cieľ stretnúť sa so všetkými starostami a primátormi v Bratislavskom kraji a diskutovať s nimi, aké majú očakávania vo vzťahu ku kraju na najbližších päť rokov. Mám za sebou stretnutia so štyrmi primátormi a 21 starostami obcí alebo mestských častí Bratislavy. Ako najväčší problém kraja rezonuje doprava.

Reforma školstva: Učiace sa Slovensko

Čo robím | 20. 4. 2017

Ešte v polovici marca 2017 bol verejnosti predstavený návrh Národného programu rozvoja výchovy a vzdelávania „Učiace sa Slovensko“. Ide o autorský návrh dokumentu, ktorý spracovali vybraní experti z oblasti školstva a ktorého som jedným zo spoluautorom. Autormi dokumentu sú Vladimír Burjan, Milan Ftáčnik, Ivan Juráš, Juraj Vantuch, Emil Višňovský a Libor Vozár.…