Táto webová stránka používa na účely poskytovania služieb súbory cookie. Používaním stránky vyjadrujete svoj súhlas s používaním súborov cookie.

Moje aktivity

Ako zlepšiť dopravu v kraji: diaľnice, električky, vlaky či lanovka?

Čo robím | 21. 9. 2017

Ak Pavol Frešo sľubuje dopravu zadarmo, ja hovorím, že doprava zadarmo neznamená lepšiu dopravu. Ja plánujem urobiť v kraji lepšiu integrovanú dopravu pre ľudí.

Výzva ministrovi zdravotníctva ohľadom Nemocnice Malacky

Čo robím | 7. 9. 2017

Ako kandidát na predsedu Bratislavského samosprávneho kraja (BSK) som v rámci pripomienkového konania k novele zákona o zdravotnej starostlivosti poslal ministrovi zdravotníctva SR Tomášovi Druckerovi pripomienku, v ktorej ho žiadam, aby do pevnej siete nemocníc s urgentným príjmom typu 1 zaradil aj Nemocnicu v Malackách.   Svoju pripomienku odôvodňujem nasledovne:…

Osem rokov nesplnených sľubov Pavla Freša. A čo ďalej?

Čo robím | 31. 8. 2017

Bratislavská župa nutne potrebuje zmenu na poste predsedu. Súčasný župan Pavol Frešo nielen že už dávno vyčerpal svoj potenciál, ale za osem rokov v úrade toho viac nasľuboval, ako spravil.

Cestovný ruch hrá dôležitú úlohu v rozvoji ekonomiky kraja

Čo robím | 30. 8. 2017

Bratislava a Bratislavský kraj majú množstvo krásnych miest, ktoré môžu slúžiť na rozvoj rekreácie a cestovného ruchu. Ten hrá dôležitú úlohu aj v rozvoji ekonomiky Bratislavy a kraja, už minulý rok počet turistov prekročil jeden milión, čo je skoro štvrtina turistov celého Slovenska.

Veľká Bratislava – lepšie prepojenie Bratislavy a jej zázemia

Čo robím | 8. 8. 2017

Bratislavský kraj je osobitý oproti ostatným krajom v tom, že Bratislava ako hlavné mesto v ňom má silné postavenie, keďže jeho obyvatelia tvoria až 70 % obyvateľov kraja. Bratislava nemá byť krajom v hraniciach mesta. Pri tomto názore vychádzam z toho, že okresy Malacky, Pezinok a Senec sú silne naviazané na Bratislavu - a Bratislava na nich.

Kraj musí hľadať cesty na podporu ekonomického rozvoja

Čo robím | 25. 7. 2017

Podľa štatistiky je Bratislavský kraj piatym najbohatším regiónom v Európe z hľadiska hrubého domáceho produktu (HDP) na obyvateľa, lebo dosahuje až 170 % priemeru Európskej únie. To, že sme podľa štatistiky bohatší región ako Viedeň, to ľudia ani samosprávy necítia. Mám štyri návrhy na riešenie.

Povedali o Milanovi Ftáčnikovi

Čo robím | 17. 7. 2017

„Milana Ftáčnika poznám ako skvelého chlapíka, ktorý má okrem iného rád aj umenie a kultúru. Je vzácne v tejto dobe stretávať človeka, ktorý vníma a podporuje tieto hodnoty. Stretávame sa na koncertoch, v divadlách a ja som vždy rada, že tak stretávam aj svojho úspešného konškoláka, keďže sme chodili na rovnaké gymnázium.“ Iveta Malachovská

Nie všetci kandidáti sa správajú transparentne

Moje aktivity | 11. 7. 2017

Volebná kampaň k voľbách do VÚC ešte len začala pred pár dňami a už dnes môžeme povedať, že nie všetci kandidáti sa správajú transparentne, čo vzbudzuje pochybnosti a nastoľuje otázky ohľadom financovania ich predvolebnej kampane. Transparentnosť je pre niekoho len fráza, pre mňa je transparentnosť hodnota.

Vyberte si svojich 7 divov Bratislavského kraja!

Moje aktivity | 10. 7. 2017

Každý z nás pozná 7 divov sveta a svojich 7 unikátov má aj Slovensko. Ale poznáte niečo špecifické v Bratislavskom kraji? Máte tu obľúbené miesta, kam sa radi vraciate alebo sú tu vzácnosti, ktoré by mal podľa vás poznať každý? Spolu s týždenníkom EUROTELEVÍZIA sme spoločne vyhlásili súťaž o 7 divov Bratislavského kraja.

Žiadna výstavba bez občianskej vybavenosti

Čo robím | 7. 7. 2017

V Čiernej Vode developeri postavili stovky domov, ale nepostavili žiadnu vybavenosť. Pre mňa je to odstrašujúci príklad, ako sa to robiť nemá. Keď dostanem vašu dôveru, urobím kroky, aby sa už zlý príklad Čiernej Vody nikdy neopakoval. Teda, aby nebola možná výstavba bez vybavenosti.