Desiate miesto v polmaratóne na 12. ČSOB Bratislava marathon 2017

Bratislava, 2. apríla 2017 – V nedeľu som sa aj ja zúčastnil 12. ČSOB Bratislava marathonu 2017. Nie ako divák, ale ako aktívny športovec v kategórii polmaratón spolu s tritisíc ďalšími bežcami. Do cieľa som dobehol desiaty vo svojej vekovej kategórii 60+, čo považujem za úplne skvelé. Toto bol môj tretí ČSOB Bratislava polmaratón, celkovo piaty. Musím povedať, že som čakal trochu lepší čas, ale na behanie dnes bolo príliš teplo. Od rána bolo nádherne, ale slnko bežcom uberalo sily. Môj oficiálny čas bol 1:47:30, čo je horšie ako minulý rok, ale skončiť desiaty vo svojej vekovej kategórii, to považujem za dobrý výsledok. Ukazuje to, že mám dosť síl, aby som zvládol aj tie preteky, ktoré ma čakajú na jeseň v župných voľbách. O týždeň  pobežím aj národný cestný beh Devín – Bratislava, ale pôjdem pomaly, lebo už druhý rok bežím spolu so svojou dcérou.

Pre mňa je dôležité, že ČSOB Bratislava marathon vyrástol za dvanásť rokov s podporou mesta na veľké podujatie. Bol to dnes naozaj nádherný pohľad na to množstvo bežcov, ktorí sa ho zúčastnili. A je dobre, že partnerom tejto akcie je aj Bratislavský samosprávny kraj. Toto partnerstvo považujem za veľmi dôležité a, ak budem zvolený za župana, chcem v ňom pokračovať. Je dôležité, aby kraj podporoval bežecké podujatia v Bratislave a celom kraji. A nemusia to byť len behy, rovnakú podporu treba dať aj cyklistickým podujatiam a takisto budovať cyklistické trasy a ich prepojenia. Mojou ambíciou je podporovať ľudí v zdravom spôsobe života. Aby si našli cestu k pravidelnému športovaniu, či je to beh, cyklistika, plávanie, alebo rýchla chôdza, alebo iný druh pohybu. Funguje to vtedy, ak to človek berie ako prirodzenú súčasť svojho života. Chcel by som túto myšlienku rozširovať po celom kraji.