Táto webová stránka používa na účely poskytovania služieb súbory cookie. Používaním stránky vyjadrujete svoj súhlas s používaním súborov cookie.

Financovanie kampane

Na moju kampaň môže prispieť každý

Na post poslanca Mestského zastupiteľstva hlavného mesta Slovenskej republiky Bratislavy kandidujem ako nezávislý kandidát, bez podpory politických strán. Aj na voľby poslancov mestských a obecných zastupiteľstiev, rovnako aj primátorov a starostov, ktoré sa budú konať 10. novembra 2018 sa vzťahuje zákon č. 181/2014 o volebnej kampani. Podľa zákona, finančné prostriedky na financovanie kampane kandidátov môžu pochádzať len z troch zdrojov: od politických strán, právnických osôb a fyzických osôb. Dary musia byť poukazované výlučne prevodom z bankového účtu na transparentný účet, aby bolo možné identifikovať darcu. Transparentný účet si zo zákona musí zriadiť kandidát na primátora.

Napriek tomu, že to zákon pre funkciu nezávislého kandidáta na poslanca nevyžaduje, rozhodol som sa, že svoju volebnú kampaň budem financovať v súlade s vyššie uvedeným zákonom. Transparentný účet mám zriadený ešte od volieb 2014. Nepočítam so žiadnymi prostriedkami od politických strán, nepredpokladám, že ma podporí nejaká právnická osoba. Počítam najmä s vlastnými finančnými prostriedkami, ktoré vložím do kampane, prípadne s prostriedkami od rodiny a priateľov. Ak ma budete chcieť finančne podporiť aj Vy, zašlite mi, prosím, finančnú podporu na môj transparentný účet, ktorého číslo je uvedené nižšie. Samozrejme, podľa Vašich možností. Za každú podporu mojej kandidatúry (a to nielen finančnú) Vám vopred ďakujem.

Milan Ftáčnik
Číslo transparentného účtu: SK9009000000005058109458